Fitore e Vëllaznimit ndaj Kastriotit, Vushtrria mposht Prizrenin

Të dielën u luajtën dy ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Kastrioti, që në ndeshjen e kaluar e mposhti Prishtinën, ka mbetur pa pikë në Gjakovë. Vëllaznimi fitoi 31:29 ndaj Kastriotit të Ferizajt.

E. Lluka me 11 gola udhëhoqi Vëllaznimin, që tani renditet i shtati me 11 pikë. Kastrioti është i katërti me 14 pikë. Te ferizajasit më efikasi ishte A. Rudari me 8 gola.

Pikët i ndali edhe Vushtrria, që u përball me Prizrenin. Ndeshja në Vushtrri përfundoi 28:22 për vendasit. M. Jashari me 10 gola udhëhoqi Vushtrrinë. Shtatë gola për Prizrenin i realizoi R. Skenderi. Vushtrria është e teta me 10 pikë kurse Prizreni i dhjeti me 3 pikë.

Vëllaznimi – Kastrioti 31:29 (19:17)

Vëllaznimi: Lluka 11, Dukaj 3, Curri, Kusari 7, Mamusha, Hoxha, Halili, Rama 1, Luzha, Rexha 1, Spahija 6, Leka 2, Pozhegu, Neziri, Fana.

Kastrioti: Dugolli, Hajdini, A. Dugolli 4, Selmani, Bislimi 1, Rudari 8, Mustafa 6, Bytyqi 6, Brahimi 1, Qerimi 3.

Vushtrria – Prizreni 28:22 (13:13)

Vushtrria: Pllana, Ibirishi, F. Jashari 1, Karaqa 7, Sadiku, Emini, Musa 4, M. Jashari 10, Mejzini 2, Tahiri, Miftari 1, Hyseni 3, Selaci, A. Mehmeti, Fazliu, Al. Mehmeti.

Prizreni: Ç. Thaqi, Etemi, Thaqi 1, Krasniqi 1, Skenderi 7, Gashi 6, Ahmetaj 3, Bytyqi 3, Buqaj 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova