Fitore për Kastriotin në Gjilan

Kastrioti nuk ka lejuar befasi në ndeshjen e xhiros së pestë të Superligës (meshkujt), të luajtur të mërkurën në Gjilan. Kastrioti i Ferizajt fitoi ndaj Zhegrës vendase me rezultat 37:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:11 për ferizajasit.
Reprezentuesi F. Mustafa udhëhoqi Kastriotin me 11 gola. Te Zhegra u dallua me efikasitet A. Aliu me 9 gola. Kastrioti është i treti me 5 pikë, derisa Zhegra renditet e shtata me 4 pikë.

Të mërkurën u luajt edhe një ndeshje e raundit preliminar të Kupës së Kosovës (meshkujt). Në Mitrovicë, Trepça fitoi bindshëm ndaj Samadrexhës me rezultat 46:26.
Te femrat po ashtu u luajtën ndeshje të raundit preliminar të Kupës së Kosovës. Kastrioti fitoi ndaj Ulpianës me rezultat 32:20. Prizreni e mposhti CLICK-un me 26:24 kurse “Jusuf Gërvalla” fitoi ndaj Deçanit me rezultat 36:11.

Zhegra – Kastrioti 26:37 (11:15)

Zhegra: Ibrahimi, L. Haziri 3, Lund. Haziri 1, Murseli, A. Haziri 4, Ag. Isufi 3, F. Isufi, Ad. Isufi 2, El. Isufi 1, Agushi, Aliu 9, Ar. Isufi, El. Shaqiri 3, Sh. Shaqiri

Kastrioti: Dugolli 1, Hajdini, Tafarxhiku 1, A. Dugolli 2, Hoxha 2, Selmani 2, Bislimi 6, Rudari 7, Qerimi 1, Mustafa 11, Brahimi 4

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova