Fitore për Kastriotin te femrat e te meshkujt

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj të hënën e të martën është luajtur nga një ndeshje e Superligës së Kosovës në hendboll. Të hënën ishin hendbollistet e Kastriotit që fituan ndaj Vjosës me rezultat 29:18. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:6 në të mirë të Kastriotit. Ishte kjo ndeshja e parafundit e xhiros së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Më 4 dhjetor luhet takimi Istogu – Drita.

Për Kastriotin ishte fitorja e gjashtë, ndërsa skuadra ferizajase e ka edhe një barazim që i sigurojnë 13 pikë. Vjosa pësoi edhe humbjen e nëntë rresht.

Ndërkohë të martën ishin hendbollistët e Kastriotit që shënuan fitore në “Bill Clinton”. Ata fituan ndaj Samadrexhës me rezultat 44:22. Kjo ishte ndeshja poashtu e parafundit e javës së dhjetë të Superligës së hendbollistëve. Vushtrria – Drenica luhet më 5 dhjetor.

Kastrioti në vikend kishte ndeshje ndërkombëtare dhe për këtë arsye ndeshja me Samadrexhën ishte shtyer për të martën. Për Kastriotin ishte fitorja e nëntë. Tani ferizajasit i kanë 18 pikë, sa edhe Besa Famgas. Prishtina është e treta me 16 pikë e Drita e katërta me 14.

KHF Kastrioti – KHF Vjosa 29:18 (15:6)

KHF Kastrioti: Gurgurovci, Rogova, Gashi 6, Bajrami, E. Reçica 2, Saliu 6, Stagova 5, Basha 6, Trajkovska, S. Reçica 4, Misini.

Vjosa: B. Mehmeti, Hoxha 2, Bli. Hasani 1, B. Hasani 2, E. Imeri 1, V. Imeri 2, Shabani 6, Rama, Mehmeti 4, Salihi.

KH Kastrioti – Samadrexha 44:22 (20:11)

Kastrioti: Kolev, D. Dugolli, K. Syla 3, B. Syla 3, Salihu 2, A. Dugolli 8, Prekazi, Terziqi 3, Ramadani 3, Rudari 6, Mustafa 7, Shabani 4, Esati, Rajatoski 5.

Samadrexha: Jashari 4, Bunjaku, A. Maloku 8, F. Maloku 3, A. Basholli 1, B. Maloku 3, Sh. Maloku, S. Maloku, Sopjani 1, K. Maloku 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova