Fitore për skuadrat ferizajase

Skuadrat ferizajase kanë fituar ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 21-të, kampioni aktual, Ferizaj, fitoi ndaj Vjosës në Shtime me rezultat 31:28. Albulena Basha shënoi 7 gola, ndërsa 6 i realizoi Albulena Kelmendi për Ferizajn.

Benita Shabani ishte më efikasja te Vjosa me 8 gola. Ferizaj është i katërti me 31 pikë. Vjosa është e 11-ta me 6 pikë.

Një pozitë më poshtë se Ferizaj është Kastrioti. Kastrioti i ka 29 pikë në vend të pestë. Edhe Kastrioti fitoi si mysafir të dielën. E mposhti KEK-un në Obiliq me 25:15. Puhiza Gashi shënoi 7 gola për Kastriotin, kurse Elona Grajçevci kishte 6 gola për KEK-un. KEK-u është i fundit, në kërkim të pikëve të para.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa …

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të përsëris paraqitjen që e …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa Famgas. Prce është kapiten …

Yll Muqolli është prej lojtarëve të rinj që kanë dhënë kontribut në suksesin e Besa Famgas. Ylli ka mbuluar …

Javier Cabanas është trajneri që ka udhëhequr Besa Famgasin drejt titullit të ri. Legjenda spanjolle e hendbollit është shprehur …

Egzon Gjuka ishte prej meritorëve që Besa Famgas e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Besa …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova