Fitore për skuadrat vendase

Skuadrat vendase nuk kanë lëshuar pikët në ndeshjet e së mërkurës. Në kuadër të javës së 22-të të Superligës A të hendbollistëve janë luajtur dy ndeshje.
Besa Famgas ka fituar ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultatin 39:23.
Për Besën ishte fitorja e 22-të rresht. Skuadra pejane udhëheq në tabelë me 44 pikë. Kastrioti renditet i treti me 24 pikë.
Fitore të lartë shënoi edhe Vëllaznimi ndaj Drenicës. Rezultati i ndeshjes në Gjakovë ishte 48:22 në të mirë të skuadrës vendase. Vëllaznimi është i pesti me 19 pikë, derisa Drenica renditet e gjashta me 16 pikë.
Të enjten është ndeshja Prishtina -Trepça.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …