Fitore për Trepçën e Zhegrën

Skuadrat udhëtuese i kanë fituar ndeshjet e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), të luajtura të enjten.
Në kuadër të javës së gjashtë, Trepça fitoi në udhëtim ndaj Prizrenit me rezultat bindës, 36:23. Trepça me fitore përforcohet në vendin e tretë me 9 pikë, një më pak se Besa Famgas e Prishtina që takohen të premten (nesër) nga ora 17:30.
Prizreni mbetet i fundit, pa pikë.
Ndeshja në mes të Zhegrës e Vushtrrisë u luajt në Vushtrri, kurse fitore shënuan zhegrasit me 41:29.
Në konkurrencë të femrave u luajt ndeshja në mes të KEK-ut dhe Istogut. Fitore bindëse shënoi Istogu, me rezultat 57:13. Ndeshja i takoi javës së pestë.

Prizreni – Trepça 23:36 (12:14)

Prizreni: Thaqi 1, Gashi 2, Topalli 1, Ferati, Bytyqi, Skenderi 2, Etemi, Thaqi, Haxhimusa 7, Ibrahimi 3, Krasniqi 3, Buqaj, Salihu 4, Krasniqi, O. Krasniqi

Trepça: Buqinca, Shala, Sejdijaj, Klinaku 7, R. Shabani 4, Maxhera 7, A. Shabani 8, Mujka, K. Terziqi 2, B. Terziqi, Voca 1, Abazgjiku 4, Fejzullahu 2, Parduzi, Cimili

Zhegra – Vushtrria 41:29 (25:17)

Zhegra: Ibrahimi, Kurexhaj, Jusufi, Haziri, Lu. Haziri 1, Isufi 3, Agushi 1, Aliu 3, Ad. Isufi 4, Ag. Isufi 1, Al. Haziri 13, Murseli 2, Misini 8

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 9, Karaqa 1, Sadiku, Emini, Musa 1, M. Jashari 12, Mejzini 2, Tahiri, Miftari 3, Musa 1, Mehmeti 1, Fazliu, A. Mehmeti

Femrat
KEK-u – Istogu 13:57 (4:25)

KEK-u: Ramadani, Kutllovci, Selmanaj 1, Grajqevci 2, E. Grajqevci 5, Asllani 1, Smakiqi 1, Dedinca 1, Klinaku 2, A. Grajqevci

Istogu: Berisha7, Ferati 5, Hetemi 7, Halitaj 16, Venetski, Muratoviq, Shatri 1, Milatoviq 9, Kameri 4, Ujkiq 12, Ahmetxhekaj 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova