Fitore për Vushtrrinë e Shqiponjën

Vushtrra e Shqiponja kanë vazhduar me fitore në Superligën A për hendbolliste. Në kuadër të javës së 18-të kampionale, Vushtrria të shtunën fitoi në kryeqytet ndaj Prishtinës me rezultat 22:16.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 11:7 në të mirë të vushtrriaseve. Po të shtunën, Shqiponja fitoi në Gjakovë ndaj Istogut me rezultat 31:25. Pas pjesës së parë epërsia për vendaset ishte vetëm dy gola, 17:15.

Vushtrria është e para me 31 pikë, ndërsa Shqiponja renditet e dyta me 29 pikë. Istogu ka mbetur një hap prapa. I ka 25 pikë në vend të tretë. Ndërkohë Prishtina është e katërta me 19 pikë.
Të shtunën u luajt edhe ndeshja Vëllaznimi – Kastrioti, në kuadër të Superligës B. Fitoi skuadra ferizajase me rezultatin 32:22.

Superliga A
Shqiponja – Istogu 31:25 (17:15)

Shqiponja: Haxhosaj, Rudaku, Juniku 3, Nivokazi, Bajrami 1, Berisha, Fazlija 9, Mehmeti 3, A. Goqi 6, Malaj 9, E. Goqi, Gashi, E. Ferizaj, L. Ferizaj, Dobrunaj.

Istogu: Shehdadi, Avdylaj, Ujkiq 5, Berisha, Krasniqi 2, Kameri 5, Halitaj 2, Shatri, Fejzaj 1, Zogaj, Rugova 6, F. Rexhaj 4, V. Rexhaj.

Prishtina – Vushtrria 16:22 (7:11)

Prishtina: Uka, Krasniqi, Bregovina, L. Berisha 1, Matarova 1, Q. Berisha 5, Hashani 1, Stagova 3, Llapashtica, Hashani, Kurteshi, Zeqiri, Prelvukaj 5, Mekolli, Halimaj, E. Berisha.

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Salihu, Shala 1, Avdiu 5, Zymeri, Preniqi, Mehmeti, Sfarqa, Paci 8, D. Rrahmani 4, R. Gubetini, Murati, Kasumi 3, Tahiri 1, B. Rrahmani.

Superliga B
Vëllaznimi – Kastrioti 22:32 (10:19)

Vëllaznimi: Grezda 1, Daija 2, Jetishi 1, Morina 1, O. Cermjani, M. Cermjani, Kastrati, Mullakadria, Zhubi, Bytyqi, Bordoniqi, Hana, Lluka 1, Kusari, Goranci, Radoniqi 16.

Kastrioti: S. Reqica 1, E. Reqica 5, Salihu 4, Nuha, Qerkini 3, Gurgurovci, Salihu 5, Beqiri 3, Hoxha, Bajrami 1, Krasniqi 1, Stagova 9, Osmani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova