Fitore shumë e lartë e Besa Famgas

Besa Famgas ka fituar shumë thellë ndeshjen e parë të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Besa ka mposhtur të shtunën në palestrën “Karagaçi” në Pejë skuadrën gjakovare Vëllaznimi me rezultat 39:10. Pas pjesës së parë rezultati shte 19:4 për ekipin pejan. Besa Famgas është kampion aktual dhe ka përfunduar garat në Superligën A në vend të parë.

Plot 13 lojtarë të Besës shënuan gola ndaj Vëllaznimit, ndërsa më efikasi ishte Jupa me 7 gola. Te Vëllaznimi nga 4 gola i shënuan Neziri e Rama.

Ndeshja e dytë luhet mesjavën e ardhshme në Gjakovë, ndërsa Besa nuk pritet të ketë telashe për të kaluar në finale. Për Vëllaznimin është sukses kalimi në plejof.

Besa Famgas – Vëllaznimi 39:10 (19:4)

Besa Famgas: Mushkolaj, Y. Muqolli 2, Thaqi 1, Vokshi 1, Çuziq 2, Idrizi 5, Bislimi 5, Kukrika 1, Gjuka 1, Dre. Tahirukaj 3, Tetova 4, Jupa 7, J. Muqolli 2, Dri. Tahirukaj 5, Mehmeti, Berisha.

Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Neziri 4, Halili, Rexha, Rama 4, Fana 1, Spahija 1, Bardhoku, Mamusha, Ferati, Hoti, Morina, Luzha, Kuqi, Idrizi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …