Fitore të lartë për Vushtrrinë, Prishtinën e Jusuf Gërvallën

Të mërkurën janë luajtur tri ndeshje të mbetura të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.
Skuadrat vendase nuk kanë lejuar befasi dhe kanë fituar pikët. Madje fitoret e tyre ishin të larta.
Vushtrria fitoi ndaj Dritës së Gjilanit me rezultatin 43:16. Prishtina e mposhti Vëllaznimin me rezultat 44:25 derisa Jusuf Gërvalla fitoi ndaj Vjosës me rezultat 26:12.

Vushtrria – Drita 43:16 (19:5)

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Avdiu 3, Rama 11, Zymeri 6,Preniqi, Sopjani 7, Kasumi 7, R. Gubetini, Tahiri 2, Matarova 7

Drita: Jerlija, Canaj, Hyseni 2, Vokshi 8, Ramabaj 3, Arifi 1, Reqani 1, Jashari 1, Januzi

Prishtina – Vëllaznimi 44:25 (20:12)

Prishtina: Uka, Stagova 8, Kurteshi 9, Shala 2, Nivokazi 7, Ipçi 10, Llapashtica 6, Bahtijari 3, Behluli

Vëllaznimi: Varaki, Berisha, Hoda 6, Dobruna, Bardhi 1, Daija, Gashi 2, Mullakadrija, Frrokaj, Radoniqi 16

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …