Fitore të reja për Istogun e Ferizajn

Istogu e Ferizaj i kanë fituar edhe ndeshjet e javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Të shtunën kampioni aktual, Istogu fitoi në Gjakovë ndaj ish-kampionit, Shqiponjës, me rezultat 29:11. 17:5 për istogaset ishte rezultati pas pjesës së parë. A. Berisha, T. Hetemi e N. Milatoviq shënuan nga 7 gola për Istogun. Katër gola për Shqiponjën i shënoi A. Nivokazi.

Istogu i ka 8 pikë në vend të dytë. Po me 8 pikë në vend të parë është Ferizaj, që për herë të parë garon në Superligë. Ferizaj të shtunën fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 44:23. Pas pjesës së parë ferizajaset kishin shtatë gola epërsi (20:13).

Në Gjakovë u luajt edhe takimi në mes të Vëllaznimit dhe Vushtrrisë. Fitore shënuan mysafiret nga Vushtrria me rezultat 39:24. D. Kasumi shënoi 9 gola për Vushtrrinë, Z. Zymeri 8 e K. Avdiu 7 gola. Te Vëllaznimi. A. Kursani realizoi 9 herë.

Shqiponja – Istogu 11:29 (5:17)

Shqiponja: F. Ferizaj, E. Ferizaj 1, Zogaj, Nivokazi 4, F. Zogaj, Arapi, Goqaj 2, Berisha 1, Goqi 3, Quni.

Istogu: Shehdadi, Hasangjekaj, Ujkiq 1, Milatoviq 7, Gashi 1, Shatri 1, Hetemi 7, F. Rexhaj 3, Halitaj 11, D. Rexhaj 1, V. Rexhaj, Berisha 7.

Vëllaznimi – Vushtrria 24:39 (9:22)

Vëllaznimi: Kursani 9, Mullakdrija, Bytyqi, Gashi, Frrokaj 4, Kastrati 3, Hana, Varaki 4, Radoniqi 2, Hoda 2, Daija.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini 1, Berisha, Avdiu 7, Zymeri 8, Preniqi 2, Mehmeti 2, Paci 3, D. Rrahmani, B, Rrahmani 1, R. Gubetini 4, Selaci 1, Kasumi 9, Tahiri 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova