Fitorja e dytë për Dritën

Drita e Gjilanit e ka shënuar fitoren e dytë në Superligën e hendbollisteve.

Të mërkurën në Gjilan në kuadër të javës së dhjetë, Drita e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 29:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 13:8 për gjilanaset.

B. Ramabaja udhëhoqi Dritën me 11 gola. 12 gola për Vëllaznimin i shënoi E. Radoniqi. Drita renditet e dhjeta me 4 pikë. Vëllaznimi është i nënti me 6 pikë.

Po të mërkurën Vushtrria fitoi thellë ndaj Jusuf Gërvallës kurse Prishtina e mposhti Samadrexhën.

Samadrexha – Prishtina 24:36 (13:14)

Samadrexha: Ar. Maloku, Gr. Basholli 4, Sadiku 4, Mehmeti 5, A. Maloku, E. Basholli, R. Maloku 3, Ge. Basholli 7, M. Sadiku 1.

Prishtina: Uka, Sefedini 4,Baftijari 2, Ipçi 5, Mehmeti 6, Nivokazi, Stagova 3, Shala 4, Kurteshi 7, Prapashtica 5.

Drita – Vëllaznimi 29:22 (13:8)

Drita: Januzi, Ramabaja 11, Vokshi 5, Rudhani 5, Hyseni 3, Reqani, Arifi 5, Pajaziti.

Vëllaznimi: Daija, Berisha, Mullakadrija, Varaki 2, Bardhi, Hoda 2, Gashi 3, Frrokaj 3, Radoniqi 12.

Vushtrria – Jusuf Gërvalla 42:18

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Avdiu 3, Rama 11, Zymeri, Preniqi 1, Sopjani 7, Kasumi 7, R. Gubetini 1, Tahiri 4, Matarova 8.

Jusuf Gërvalla: Shala, Qufaj 1, Gecaj 3, Tolaj 2, Qekaj 6, Gashi 1, D. Qekaj 1, Ard. Imeraj 1, Imeraj 3, Berisha.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova