Fitorja numër 24 për Besa Famgas

Kampioni aktual Besa Famgas ashtu si pritej ka shënuar fitore të thellë si mysafir i Vushtrrisë.

Në ndeshjen e parë të javës së 26-të të Superligës A, Besa të mërkurën fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 42:22. Për Besën kjo është fitorja e 24-të këtë edicion. Vushtrria ka pësuar humbjen e 14-të. Besa përforcohet në vend të parë me 48 pikë kurse Vushtrria mbetet e pesta me 20 pikë.
R. Shabani me 6 dhe A. Musa me 5 gola ishin më efikasët te Vushtrria. Te Besa Famgas u dalluan B. Idrizi e K. Tetova me nga 8 gola.

Dy ndeshjet tjera të javës së 26-të luhen të enjten. Më pas mbesin edhe dy xhiro deri në plejof.

Vushtrria – Besa Famgas 22:42 (11:25)

Vushtrria: Demiri, Lahu 2, Karaqa, Musa 5, Shabani 6, Melenica, Jashari 4, Krasniqi, Gubetini 3, F. Jashari 2, Ibishi, Emini.

Besa Famgas: Mehmeti, Berisha, Vokshi 1, Idrizi 8, Bislimi 1, Çuziq 1, Kukrika 3, Gjua 2, Dr. Tahirukaj 4, Ramosaj, Tetova 8, Jupa 6, J. Muqolli 2, D. Tahirukaj 4, Y. Muqolli 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova