Gashi udhëheq Kastriotin drejt fitores ndaj Shqiponjës

Kastrioti e Shqiponja janë takuar në ndeshjen më interesante të javës së nëntë të Superligës së hendbollisteve, të shtunën. Ndeshjen e luajtur në Ferizaj e fitoi Kastrioti me rezultat 32:29.

Fituesi u vendos në pjesën e dytë. Pas pjesës së parë rezultat ishte i barabartë, 12:12.

Kastriotin drejt fitores e udhëhoqi P. Gashi që realizoi plot 19 gola. Nga 5 gola i shënuan V. Gashi e A. Salihu. Te Shqiponja u dallua A. Goqi me 10 gola.

Kastrioti është i katërti me 12 pikë kurse Shqiponja e gjasha me 10 pikë.

Fitore të shtunën shënuan edhe Prishtina e Jusuf Gërvalla. Prishtina e mposhti Dritën me rezultat 40:14 kurse Jusuf Gërvalla fitoi ndaj Samadrexhës me 29:23.

Kastrioti – Shqiponja 32:29 (12:12)

Kastrioti: Tërpeza, Dinarica, V. Gashi 5, Reçica 1, Stagova 2, Saliu, Misini, Beqiri, Salihu 5, P. Gashi 19, Grainca, Hyseni, S. Reçica.

Shqiponja: Quni, Goqi 10, Ferizaj 3, Fazlija 5, Gashi 4, E. Ferizaj, Nuza 3, Jilta, Gyl. Jilta, Dobrunaj 4.

Prishtina – Drita 40:14 (15:7)

Prishtina: Uka, Sefedini 3, Baftijari 4, Ipçi 3, Mehmeti, Nivokazi 10, Behluli, Stagova 6, Shala 3, Kurteshi 7, Prapashtica 4.

Drita: Ramabaja 4, Pajaziti, Arifi 2, Rudhani 1, Reqani, Sadiku 1, Vokshi 6, Hyseni, Januzi.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 29:23 (12:10)

Jusuf Gërvalla: Gërvalla, Gecaj 9, Tolaj 2, Shala, Imeraj 1, Qufaj 3, Berisha, Qekaj 10, Ar. Imeraj 4, Lulaj.

Samadrexha: Maloku, G. Basholli 2, Sadiku 4, M. Sadiku, A. Maloku 9, R. Maloku, Gj, Basholli 5, D. Basholli, Mehmeti 3, E. Basholli. A. Maloku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova