Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Gjikokaj më e mira, vjen fitorja e parë në Superligën e Norvegjisë

Mirela Gjikokaj ka vazhduar me paraqitje të mira në kampionatin e Norvegjisë. Ajo të dielën shënoi 4 gola dhe i kishte 7 asistime te skuadra Follo. Folli fitoi 27:24 ndaj Flint Tonsberg, pas përmbysjes së madhe të rezultati në pjesën e dytë. Për Follon ishte fitorja e parë, pas barazimit të parë që mori xhiron e kaluar.
Reprezentuesja jonë, Gjikokaj, në fund u shpall lojtarja më e mirë e ndeshjes.
Ditë më parë në elitën daneze, Leonora Demaj realizoi 4 gola për Ringkobingun që humbi 38:28 nga Herningu. Marigona Hajdari e shënoi një gol.

Lajme tjera