Gjuka: Rumaninë e njohim shumë mirë

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në dy ndeshjet ndaj Rumanisë, që i kemi javën e ardhshme. Kombëtarja jonë të premten ka nisur përgatitjet për ndeshjet me Rumaninë.
Qendra pejane, Gjuka, ka treguar se atmosfera në Kombëtare është në nivel.
“Përgatitjet kanë filluar mirë. Po adaptohemi me selektorin e ri, kurse atmosfera në ekip është e mirë. Sot jemi kompletuar dhe na kanë mbetur edhe katër ditë deri te ndeshja e parë. I njohim mjaft mirë rumunët pasi kemi luajtur ndaj tyre në janar të vitit të kaluar. I njohim pikat e forta dhe të dobëta të tyre. Jemi duke punuar që të dalim sa më mirë nga të dy ndeshjet, sidomos ajo në Prishtinë”, ka thënë Egzon Gjuka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale të plejofit në Superligën …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina të martën pasdite e …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Deçani vazhdon të konfirmohet …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ulpiana ka …

Skuadrat ferizajase kanë fituar ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 21-të, kampioni …

Skuadrat vendase kanë fituar tri prej katër ndeshjeve të luajtura të shtunën në kuadër të javës së 21-të të …

Me fitore bindëse Prishtina e ka nisur serinë gjysmëfinale të plejofit ndaj Trepçës. Ndeshja e luajtur të shtunën pasdite …