Hapet afati kalimtar

Të shtunën (sot) është hapur afati kalimtar veror në hendbollin kosovar. Skudrat dhe hendbollistët kanë kohë që deri më 22 korrik të bëjnë lëvizje për edicionin e ri. Pritet të jetë një afat i pasur me lëvizje të hendbollistëve dhe hendbollisteve, ndërsa drejtues të klubeve tashmë kanë nisur kontaktet me lojtarë të rinjë që synojnë t’i angazhojnë.

Lojtarët që e kanë statusin e lirë mund të regjistrohen deri më 15 tetor, ndërsa statusi i lirë i lojtarit merret gjatë afatit të rregullt kalimtar, pra deri më 22 korrik.

Ndërkohë lojtarët që vijnë nga jashtë mund të regjistrohen deri në fund të vitit.

Gjatë afatit të rregullt mund të lëvizin hendbollistët dhe hendbollistet që nuk kanë kontrata dhe janë të lirë, apo lojtarët e lojtaret që kanë kontrata por e kanë fletëpëlqimin e klubit për largim.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të mblidhen javën tjetër (1 korrik) për Kampionatin …

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …