Haziri i pandalshëm në fitoren e Zhegrës ndaj Prizrenit

Alban Haziri ne petkun e Zhegres

Zhegrës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Të enjten në palestrën në Gjilan, Zhegra e mposhti Prizrenin me rezultat 42:31. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:14. Për Zhegrën e kthyer në elitë, ishte fitorja e dytë. Renditet e treta me 4 pikë. Prizreni ka pësuar humbjen e tretë.

Në këtë ndeshje i pandalshëm ishte Alban Haziri që shënoi plot 21 gola për Zhegrën. H. Salihi i shënoi 10 gola për Prizrenin.

Ndeshjet tjera të javës së tretë janë luajtur të mërkurën.

Zhegra – Prizreni 42:31 (22:14)

Zhegra: Jusufi, Shaqiri 3, Aliu 1, Agushi 1, E. Isufi 1, A. Isufi 5, L. Haziri, F. Isufi 5, Ag. Isufi, A. Haziri 21, Murseli 5, Haziri, Ibrahimi

Prizreni: Salihi 10, Haxhimusa 3, Ibrahimi 4, Gashi 5, Koro, Topalli, Thaqi, Krasniqi 1, J. Thaqi 1, Ferati, Etemi, Berisha, Bytyqi, Skenderi 7

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova