Hendbolli hap Javën Evropiane të Sportit

Femijet duke luajtur hendboll

Federata e Hendbollit e Kosovës e ka hapur të mërkurën Javën Evropiane të Sportit, që po mbahet me moton #BEACTIVE.

Të mërkurën në Prizren janë mbajtur stërvitje të hendbollit, ndërsa aktiviteti madhështor është organizuar në bashkëpunim me KH Prizreni e KH Click.

Morën pjesë rreth 100 fëmijë të dy gjinive, të moshave dhe komuniteteve të ndryshme. Interesimi i fëmijëve për lojën e hendbollit ishte i madh.

Aktivitetin me pjesëmarrje e ka nderuar drejtoresha per Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e Prizrenit, Emilja Rexhepi, që ka premtuar përkrahje për klubet e hendbollit.
Po të mërkurën sekretari i përgjithshëm i FHK-së, Izet Gjinovci ishte pjesë e panelit të parë, me drejtues të lartë, në Forumin për Sport, që e ka organizuar KOK-u në hapje të Javës Evropiane për Sport.

Gjinovci ka prezantuar organizimin e shkëlqyer të pjesës përfundimtare të kampionatit të kaluar në pandemi dhe për hapat e mëtejmë të FHK-së në rrethanat e reja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova