Hendbollistët fitojnë vëllazëroren me Shqipërinë

Hendbollistët e Universitetit të Prishtinës të mërkurën e kanë luajtur ndeshjen e tretë në kuadër të Kupës Botërore Universitare që po mbahet në kryeqytet. Në palestrën 1 Tetori, hendbollistët tanë e fituan ndeshjen vëllazërore ndaj ekipit përfaqësues të Universitetit të Shkodrës. Dallimi në cilësi ishte i madh, ndërsa rezultati në fund ishte 67:14.

Hendbollistët tanë i kanë fituar të gjitha tri ndeshjet në grup dhe në gjysmëfinale kalojnë nga vendi i parë në grup. Gjysmëfinalen e luajnë të premten nga ora 19:00 me të dytin e grupit tjetër.

Lajme tjera