Hendbollistet kthehen me ndeshjet për Kupë

Me ndeshjet për Kupë do të kthehen në gara skuadrat elitare të hendbollisteve. Ndeshje të Superligës në konkurrencë të femrave nuk janë luajtur për një kohë për shkak të aktiviteteve të Kombëtares së Kosovës.

Tani skuadrat e Superligës do t’i luajnë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Republikës.

Të mërkurën janë ndeshjet: Shqiponja – Prishtina (15:00), Vëllaznimi – Ferizaj (17:00) dhe Istogu – Samadrexha (17:00). Të enjten nga ora 17:30 zhvillohet ndeshja mes Vushtrrisë dhe Kastrioti. Njëherit kjo është ndeshja më interesante e kësaj faze të garave.

Lajme tjera