Hendbollistet luajnë javën e tetë

Pos ndeshjeve evropiane të Istogut në fundjavë luhen edhe tri takime të javës së tetë të Superligës së hendbollisteve. Kështu të shtunën janë ndeshjet Vëllaznimi – Kastrioti (13:45) dhe Vjosa – Jusuf Gërvalla (12:30). Të dielen është ndeshja Drita – Prishtina që nis në ora 13:30.

Dy ndeshje luhen më vonë, më 19 apo 20 nëntor. Istogu luan ndeshje evropiane dhe për këtë ndeshja e kësaj skuadre me Samaderxhën është shtyrë për pak ditë. Me kërkesë të Vushtrrisë është shtyrë edhe kryendeshja Shqiponja – Vushtrria. Vushtrria i ka dy lojtare te Istogu për ndeshjet evropiane dhe për këtë ka kërkuar të shtyhet takimi me kampionin.

Këtë vikend luhet edhe xhiroja e shtatë në Ligën e Parë të femrave. Të shtunën janë dy ndeshje: Verona – Ferizaj (17:00), Ulpiana – Dukagjini (11:00). Ndeshjet tjera janë të dielen: Deçani – Trepça (11:30), Prizreni – Llapusha (14:30), CLICK – KEK-u (18:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova