Interesim i madh në seminarin për trajnerë e gjyqtarë

Në Prishtinë është duke u mbajtur seminari për gjyqtarë, vëzhgues e trajnerë, ndërsa interesimi për të është shumë i madh. Plot 120 trajnerë, gjyqtarë e vëzhgues janë duke i ndjekur punimet e seminarit që është vlerësuar shumë i suksesshem dhe me rëndësi të madhe për njerëzit e hendbollit në prag të fillimit të edicionit të ri të garave.

Seminarin e ka hapur kryetari i Shoqatës së Gjytarëve të Hendbollit të Kosovës, Fahredin Hashani, ndërsa në emër të Bordit të FHK-së ka folur Shqipe Bajçinca.

Në seminarin qëndror po ligjëron Dragan Nachevski, lektor nga Federata Evropiane e Hendbollit. Sot do të bëhet edhe licencimi i trajnerëve, ndërsa gjyqtarët i janë nënshtruar dhe do t’i nënshtrohen testimeve.  I dërguari I EHF-së, Nachevski ka ligjëruar për ndryshimin e rregullave të hendbollit dhe praktikimin e tyre.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në Superligën A të hendbollistëve …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …