Istogu e Kastrioti takohen në Pejë

Pasi e fitoi Kupën e Kosovës, KHF Istogu e nis garën përfundimtare që synon ta mbyllë me titull të kampionit. Istogu të mërkurën prej orës 16:00 e luan ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit, ndërsa përballë e ka Kastriotin e Ferizajt. Ndeshja luhet në palestrën “Karagaçi” në Pejë, për shkak të gjendjes së rënduar të palestrës në Istog.
Istogu ka vetëm fitore këtë edicion dhe synon tjetër fitore të mërkurën ndaj ferizajaseve.
Istogu në plejof starton nga pozita e parë, ndërsa Kastrioti nga pozita e katërt. Skuadra ferizajase do të jap maksimumin në kërkim të befasisë.

Lajme tjera