Istogu, finalisti i parë

Një lojtare me top në dorë është hedhur lartë për të shënuar gol, ndërsa portierja kundërshtare tenton ta ndalojë me duart lartë.

Istogu është finalisti i parë i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Istogu e mposhti Kastriotin e Ferizajt në gjysmëfinalen e parë me rezultat bindës, 44:28.

Istogu është fitues në fuqi i Kupës, ndërsa të dielën do të tentojë të mbrojë këtë trofe. Istogu ka humbur nga Ferizaj garën për titull të kampionit, por ka synime për Kupë.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 19:11.

Te Istogu është dalluar Adelina Berisha me 10 gola. Te Kastrioti më efikasja ishte Arlinda Dinarica me 12 gola.

Istogu – Kastrioti 44:28 (19:11)

Istogu: Shehdadi, Ujkiq 5, Berisha 10, Milatoviq 3, Hetemi 2, Rugova 4, Fejza 2, Venetski 2, Rexhaj 2, Halitaj 4, Ahmetxhekaj, Ferati 6, Shatri 4.

Kastrioti: Muhaxheri, Shabani, Sylejmani, Hoxha 2, Hyseni, Maksuti, Maliqi 1, Stagova 3, Salihu 2, Grainca, A. Dinarica 12, Gashi 6, M. Dinarica, Gurgurovci, Reqica 1, Zeqiri 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova