Istogu fiton finalen e parë

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, skuadra vendase shënoi fitore me rezultat 32:26.

Istogut tani i duhet edhe një fitore apo barazim për të siguruar titullin. Ndeshja e dytë finale luhet në Vushtrri.
Vendaset më mirë nisën ndeshjen, por vushtrriaset barazuan rezultatin në 6:6 në minutën e 11-të. Sërish istogaset u shkëputën në rezultat dhe pjesa e parë përfundoi 16:12.

Në pjesën e dytë epërsia e Istogut shkoi deri në dhjetë gola në tri raste. Kurse në fund rezultati ishte 32:26.
Esma Muratoviq me 9 gola dhe Pranvera Ferataj me 6 ishin më efikaset te Istogu. Donita Kasumi e Lorena Matarova shënuan nga 5 gola për Vushtrrinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …