Istogu i gatshëm për suksesin historik ndaj italianeve

Hendbollistet e Istogut e kërkojnë suksesin historik në ndeshjet që i luajnë të shtunën e të dielen në pallatin e sportit “Karagaçi” në Pejë. Istogu luan me ekipin nga Italia, Cassano Magnago në rrethin e tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup).  Ndeshja e parë zhvillohet të shtunën prej orës 20:00 kurse e dyta të dielen nga ora 17:00.

KHF Istogu për herë të dytë paraqitet në kupa evropiane kurse kërkon kualifkimin për herë të parë. Skuadra e Faruk Shalës pret të ketë përkrahje të madhe të tifozëve në këto dy ndeshje historike për qytetin e Istogut, ndërsa udhëtimi nga Istogu për në Pejë bëhet në mënyrë të organizuar dhe pa pagesë.

Istogu ka treguar formë të lartë në ndeshjet e fundit dhe ka bërë stërvitje shtesë që sa më i gatshëm të pret ndeshjet me italianet e Cassano Magnago. Në përbërje Istogu ka shumë lojtare reprezentuese të Kosovës që pritet ta bartin barrën kryesore. Kapitenja Albina Rugova ka thënë se skuadra është e gatshme për ndeshjet evropiane. “Jemi të gatshme, kemi punuar shumë kohëve të fundit. Gjithçka po shkon sipas planit, vajzat janë të gjitha në formën e duhur për ndeshjet kundër italianeve. Besoj shumë në ekipin tim, cilësia nuk na mungon, vetëm shpresoj që edhe fati të jetë në anën tonë”, ka thënë Albina Rugova.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova