Istogu kampion vjeshtor, Vushtrria fiton derbin

Me ndeshjet e luajtura të dielën, është mbyllur stinori vjeshtor në Superligën e hendbollisteve.

Kampion vjeshtor është Istogu që i ka fituar të gjitha 11 ndeshjet. Istogu udhëheq në tabelë me 22 pikë, dy më shumë se Vushtrria.

Istogu të dielën në kuadër të javës së 11-të e mposhti kampionin aktual, Ferizajn, me rezultatin bindës, 36:21.

Ndërsa derbin e xhiros në mes të Prishtinës dhe Vushtrrisë e fituan vushtrriaset me rezultat 23:16. Në ndeshjet tjera, Vjosa e mposhti Dritën, 22:19, kurse Shqiponja fitoi ndaj KEK-ut 25:16.

Istogu – Ferizaj 36:21 (16:5)

Istogu: Ahmetxhekaj, Rugova 15, Ujkiq 3, Shehdadi, Shatri, Berisha 2, Ferataj 6, Hetemi 6, Halitaj 1, Milatoviq 1, Rexhaj, Kameri 2.

Ferizaj: Treneska, Stojkovska 3, Huruglica, Kelmendi 8, Kupina 4, Thaqi, Sylejmani 1, Qerkini, Damaneku 5, Dinolli, Ibrahimi, Rashiti.

Prishtina – Vushtrria 16:23 (8:9)

Prishtina: Uka, Stagova 3, Sefedini, Shala 1, Behluli, Baftijari 1, Nivokazi 3, Kurteshi 3, Ipçi 3, Prapashtica 2, Ajvazi, Mehmeti.

Vushtrria: Kelmendi, Avdiu 1, B. Gubetini, Matarova 4, Tahiri 3, R. Gubetini, Sopjani 4, Kasumi 5, Preniqi, Zymberi 3, Rama 3.

Vjosa – Drita 22:19 (10:5)

Vjosa: Mehmeti, Qarri, B. Hasani 1, Trshani 1, Imeri 1, Hasani 2, V. Imeri 7, Feka, Shabani 8, Rexhepi 1.

Drita: Januzi, Pajaziti 1, Ramabaja 7, Sadiku, Vokshi 5, Rudhani 2, Hyseni 1, Reqani1, Arifi 2, Canaj.

KEK-u – Shqiponja 16:25 (8:14)

KEK-u: Ramadani, Smakiqi, Klinaku 5, Grajqevci, Alija, Selmanaj 1, Kutllovci, D. Grajqevci, E. Grajqevci 8, Asllani 2.

Shqiponja: Quni, Gun. Jilta, Goqi 13, L. Ferizaj 2, Fazlija 5, Nuza 3, Gashi, Dobrunaj 2, Gul. Jilta, Arapi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …