Istogu me fitore bindëse drejt finales

Fituesi në fuqi i Kupës, KHF Istogu nuk ka hasur në vështirësi të mëdha për të kaluar në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll për edicionin 2018\19 (femrat).

Të shtunën në gjysmëfinalen e parë të hendbollisteve, Istogu e mposhti kampionin aktual, Shqiponjën me rezultat 44:32. Pas pjesës së parë rezultati ishte 25:13 për istogaset e drejtuara nga Faruk Shala. Herët në ndeshje u bë e qartë që Istogu për momentin ka skuadër më cilësore se Shqiponja dhe këtë në fund e dëshmoi rezultati.

E. Kameri me 10 gola dhe E. Muratoviq me 9 ishin më efikaset te Istogu. Sh. Mehmeti shënoi 12 gola për Shqiponjën.

Istogu – Shqiponja 44:32 (25:13)

Istogu: Shehdadi, Ujkiq 4, Kameri 10, Gashi 1, Shatri 2, Muratoviq 9, Zogaj, Rugova 4, F. Rexhaj 4, Halitaj 2, D. Rexhaj 1, V. Rexhaj, Ahmetxhekaj, Ferataj 3, Krasniqi, Berisha 4.

Shqiponja: F. Ferizaj, L. Ferizaj 1, Goqi, E. Ferizaj, Mehmeti 12, Berisha 5, A. Goqi 6, Juniku, Nivokazi 8, Gashi, Nuza, Quni, Haxhosaj, Dedaj, Rexhepi, Dobrunaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova