Istogut i mungon fati, nuk kalon tutje në Kupën Evropiane

Hendbollisteve të Istogut u ka munguar fati për të kaluar në raundin e katërt të Kupës Evropiane. Istogu në raundin e tretë u eliminua nga skuadra bjelloruse Victoria-Berestie. Dy ndeshjet janë luajtur në Istog.
Ndeshjen e parë, të shtunën, Istogu e fitoi 33:30. Por të dielën istogaset pësuan me katër gola dallim, 32:28 dhe kështu skuadra bjelloruse avancon në raundin tjetër.
Lojtaret e Istogut janë angazhuar deri në fund, por mungesa e përvojës ndërkombëtare dhe e qetësisë në disa situata kyçe, u ka kushtuar. Në minutën e fundit Esma Muratoviq humbi penallti që do të mund të ishte vendimtare.
Kjo përvojë megjithatë pritet t’u shërbejë shumë në të ardhmen vashave të Istogut, që kanë zhvilluar dy lojë të forta ndërkombëtare.
Në raundin e dytë të Kupës Evropiane, Istogu e eliminoi Vushtrrinë. Edhe ndaj skuadrës bjelloruse, ka shfaqur vlera

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …