Java përmbyllëse me derbin në Ferizaj

Xhiro e nëntë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) ka filluar para një jave me ndeshjen mes Shqiponjës dhe Jusuf Gërvallës. Fitore kishte shënuar Jusuf Gërvalla me rezultat 24:22. Ndeshjet tjera të javës së fundit të stinorit vjeshtor luhen këtë fundjavë, për shkak të ndeshjeve që Kombëtarja A e Kosovës i kishte në Turqi.

Ndeshjet Vushtrria – Kastrioti e Istogu – Drita luhen të shtunën (nesër). Vushtrria e vendit të tretë vlerësohet favorite ndaj Kastriotit të vendit të pestë, por ferizajaset do të mundohen të shkaktojnë befasi në ndeshjen që fillon në ora 16:00.

Ndërkohë kampioni aktual, Istogu vlerësohet favorit i madh ndaj Dritës së Gjilanit (15:00). Të dielen nga ora 18:00 janë ndeshjet Samadrexha – Vëllaznimi e Ferizaj – Prishtina. Samadrexha renditet e shtata me 5 pikë kurse Vëllaznimi i nënti me 3 pikë.

Kryendeshja e javës do të zhvillohet në mes të Ferizajt dhe Prishtinës. Ferizaj udhëheq në tabelë me 16 pikë. Skuadra debutuese ka fituar të gjitha tetë ndeshjet e deritashme dhe synon të përfundojë stinorin vjeshtor me fitore tjetër. Ndërsa Prishtina renditet e katërta me 12 pikë dhe synon suksesin për të mbajtur hapin me skuadrat lidere.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova