Javë pa derbi te hendbollistet

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të të Superligës së hendbollisteve, që luhen këtë fundjavë.
Deri në fund të stinorit të rregullt kanë mbetur edhe tri xhiro për t’u zhvilluar.

Në kuadër të javës së 20-të, të shtunën janë takimet Shqiponja – Kastrioti (14:00), Samadrexha – Jusuf Gërvalla (17:00) e Drita – Prishtina (15:30).

Të dielën janë takimet Ferizaj – Vëllaznimi (16:00) dhe Istogu – Vjosa (17:00). Të mërkurën luhet ndeshja Vushtrria – KEK-u (17:00).

Në tabelë udhëheq Istogu me 38 pikë, i përcjellë nga Vushtrria me 34 pikë dhe Prishtina me 30. Kampioni aktual, Ferizaj, është i katërti me 27 pikë, ndërsa pasojnë Kastrioti e Shqiponja.

Në Ligën e Parë të hendbollisteve, të dielën luhen tri ndeshje të javës së 14-të. Prizreni – Ulpiana e Llapusha – Trepça zhvillohen nga ora 14:00, ndërsa prej orës 17:00 është takimi Dukagjini – CLICK.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova