Kampioni dhe fituesi në fuqi takohen në gjysmëfinale të Kupës

Një vit më parë Kastrioti i Ferizajt i dha fund dominimit të Besa Famgas në garat për Kupë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kastrioti e fitoi Kupën, duke i dhënë fund serisë së Besës prej pesë triumfeve rresht.

Por Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligë kurse të martën fitoi titullin e shtatë rresht. Besa synon të kthejë edhe Kupën e Kosovës, por për të bërë këtë fillimisht duhet të kaloj Kastriotin në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës.

Kastrioti e Besa Famgas takohen të shtunën (nesër) nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Këtë ndeshje, që pritet të jetë cilësore, e transmeton RTV 21 Plus.

Besa Famgas ka eliminuar Kastriotin në gjysmëfinale të plejofit dhe shorti përcaktoi që këto dy skuadra të takohen edhe në gjysmëfinale të Kupës.

Në gjysmëfinalen e dytë, që po ashtu transmetohet nga RTV 21 Plus, takohen Trepça e Prishtina. Kjo ndeshje është të shtunën nga ora 19:00 po në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet.

Këto dy skuadra ishin takuar edhe në gjysmëfinale të plejofit. Fillimisht Trepça fitoi në Prishtinë me tetë gola dallim, por më pas Prishtina fitoi në Mitrovicë me 11 gola dallim dhe kaloi në finale.

Ndeshjet finale në të dy konkurrencat luhen të dielën në të njëjtin vend.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova