Kapiteni Dedaj: Duhet t’i fitojmë tri ndeshje

Për shortin e kualifikimeve për Euro 2026, ka folur edhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Valon Dedaj.

Kosova është në grup me Holandën, Ishujt Faroe dhe Ukrainën.

“Me Ukrainën duhet të fitojmë të dy ndeshjet. Ishujt Faroe po luajnë momentalisht hendboll të mirë. Por nëse jemi të kompletuar mund të fitojmë në Kosovë ndaj Ishujve. Holanda momentalisht është super Kombëtare. Por besoj se tri ndeshje mund t’i fitojmë. Ky edhe duhet të jetë synimi”, ka theksuar Dedaj.

Lajme tjera