Kastrioti e Drita shënojnë fitoret e rradhës

Kastrioti i Ferizajt dhe Drita e Gjilanit kanë vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të shtunën në javën e katërt, Kastrioti fitoi në Ferizaj ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat të lartë, 38:19. Për Kastriotin kjo ishte fitorja e katërt dhe tashmë shkëputet në krye të klasifikimit me tetë pikë. Kastrioti këtë edicion synon të luftojë si për titull të kampionit ashtu edhe për Kupë të Kosovës, ndërsa pas një jave e presin edhe sfidat evropiane, që shpreson t’i kalojë me sukses.

Drita në Gjilan fitoi ndaj Vushtrrisë me tetë gola dallim, me rezultat 33:25. Për Dritën ishte fitorja e tretë nga po aq ndeshje, ndërsa ende nuk e ka luajtur takimin me Samadrexhën.
Fitoren e parë në këtë edicion e ka shënuar Trepça, që fitoi në Vushtrri ndaj Samadrexhës me rezultat 24:18.

Të dielen (nesër) luhet ndeshja në mes të Prishtinës e Drenicës (13:00), derisa takimi Besa Famgas – Zhegra luhet në mesjavë, pasi Besa të dielen luan në Norvegji ndaj Drammenit, në kuadër të Kupës së EHF-së.

Kastrioti – Vëllaznimi 38:19 (16:9)

Kastrioti: Kolev, D. Dugolli, Syla 4, Rudari 2, Salihu 3, A. Dugolli 4, Terziqi 7, Prekazi 1, Shabani 4, Haxhimusa, Ramadani 1, B. Syla 4, Mustafa 2, Rajatovski 6, Esati.

Vëllaznimi: Neziri 8, Spahija, Mamusha 2, Rama 3, Rexha 1, Halili 1, Fana 2, Gaxha 1, Luzha 1.

Samadrexha – Trepça 18:24 (7:12)

Samadrexha: V. Bunjaku, K. Maloku 5, D. Basholli 3, A. Basholli, A. Maloku 8, F. Maloku, S. Maloku 2, Jashari, Sh. Maloku, B. Maloku.

Trepça: Beqiri, Pllana, Beqiri 2, Qela, Shabani 6, Fejzullahu 2, Qela 1,Zhuri 3, Mujka 8, Shala 2, Terziqi, Tahiri.

Drita – Vushtrria 33:25 (16:13)

Drita: Mustafi 2, Veliu, Mehmeti, Selmani 7, Cimili 5, Shahini 3, Misini 4, Shaqiri 1, Gubetini 7, Maxhera 4.

Vushtrria: Lahu 2, Krasniqi 3, Emini, Hyseni 2, Mejzini 5, Jashari, F. Jashari 2, Sadiku 5, Ahmeti 3, Melenica, Pllana, Abazxhiku 3, Karaqa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova