Kastrioti e mbyllë me fitore

Me rezultatin e lartë, 49:24, e ka fituar Kastrioti i Ferizajt ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt në Superligën A për hendbollistë. Kastrioti e ka pritur të mërkurën mbrëma Vëllaznimin e Gjakovës dhe ka shënuar fitore të pritur. Pas pjesës së parë të ndeshjes Kastrioti – Vëllaznimi, rezultati ishte 25:9 për vendasit.

B. Syla i shënoi 11 gola për Kastriotin, ndërsa 10 herë realizoi F. Mustafa. Te Vëllaznimi i Gjakovës më efikasi ishte A. Neziri me 5 gola.

Kështu Kastrioti e përfundon stinorin e rregullt në Superligën A për hendbollistë në pozitën e dytë me 49 pikë. Vëllaznimi aktualisht është i katërti me 22 pikë, ndërsa nëse do të mbetet në këtë pozitë do të varet nga ndeshja që të enjten (20:30) luhet në mes të Vushtrrisë e Prishtinës.

Vushtrria është e pesta me 21 pikë. Prishtina është e treta me 39 pikë dhe në gjysmëfinale të plejofit do të luajë pikërisht ndaj Kastriotit.


Të mërkurën është dashur të luhet edhe ndeshja tjetër e javës së 28-të, Besa Famgas – Drita, por gjilanasit nuk kanë udhëtuar në Pejë. Kjo ndeshje pritet të regjistrohet me rezultat zyrtar në të mirë të Besës. Besa Famgas është kampion aktual dhe në plejof do të startojë nga vendi i parë. Drita është e gjashta me 20 pikë, të cilat i ka fituar në stinorin vjeshtor.

Kastrioti – Vëllaznimi 49:24 (25:9)

Kastrioti: Esati, B. Syla 11, Zherka, A. Dugolli 9, Prekazi 1, Shabani 2, Ramadani 1, D. Dugolli, Rudari 7, Mustafa 10, Bassomben 4, Rajatoski 4.

Vëllaznimi: Neziri 5, Halili 3, Spahija, Rexha 3, Rama 3, Fana 4, Hoxha, Luzha, Bardhoku 2, Mamusha 4.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova