Kastrioti e Trepça sipas parashikimeve

Të dielen janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së 13-të të Superligës së hendbollistëve. Ashtu si pritej Kastrioti e Trepça kanë shënuar fitore.

Kastrioti u takua me Vëllaznimin në Gjakovë dhe fitoi me rezultat 40:24. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:9 në të mirë të ferizajasve.

Për Kastriotin ishte fitorja e 12-të dhe e ndanë vendin e parë me Besa Famgas që poashtu ka bilanc prej 12 fitore e një humbje. Prishtina është e treta me 22 pikë, kurse Drita ka mbetur pak prapa në vendin e katërt me 18 pikë. Vëllaznimi renditet i gjashti me 10 pikë.

Në Mitrovicë u takuan dy skuadrat e pjesës së poshtme të tabelës, Trepça e Samadrexha. Fitore shënoi Trepça me rezultat 28:22 dhe kështu u ngrit në vend të tetë me 7 pikë. Samadrexha mbetet e fundit pa pikë.

Vëllaznimi – Kastrioti 24:40 (9:17)

Vëllaznimi: Curri, Luzha 1, Spahija 2, Halili 2, Mamusha 1, Gaxha 2, Fana 1, Rama 2, Rexha 3, Neziri 10.

Kastrioti: D. Dugolli, K. Syla 3, B. Syla 3, Salihu, A. Dugolli 6, Prekazi 5, Terziqi 5, Shabani 3, Ramadani 3, Rudari 1, Mustafa 5, Esati, Rajatoski 6.

Trepça – Samadrexha 28:22 (15:8)

Trepça: Terziqi, Tahiri, Fejzullahu 4, Voca, E. Beqiri, Pllana 2, Shala 4, Qabra, Zhuri 6, Y. Beqiri 4, Mujka 3, Shabani 5.

Samadrexha: Bunjaku, Sopjani, K. Maloku, S. Maloku 4, Sh. Maloku, B. Maloku 1, Basholli, F. Maloku 2, A. Maloku 14, Jashari 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …