Kastrioti fiton bindshëm në Prizren

Kastriotit i janë kthyer shumica e lojtarëve dhe ferizajasit menjëherë kanë treguar forcën e vërtetë që kanë, pas periudhës së vështirë që shpresohet të jetë lënë prapa. Kastrioti të mërkurën luajti si mysafir i Prizrenit në ndeshjen që e hapi javën e pestë të Superligës së Kosovës në hendboll. Fitoi me rezultat 43:27. Pas pjesës së parë rezultat ishte 18:12 për ferizajasit.

L. Shabani ishte i pandalshëm duke shënuar 14 gola. Efikasitet të lartë tregoi edhe F. Mustafa me 11 gola. Te Prizreni për gola të shënuar është shquar Sh. Mehmeti që shënoi po ashtu 14 gola.

Me fitore Kastrioti është ngritur në vend të tretë me 6 pikë. Prizreni është i teti me 2 pikë.

Prizreni – Kastrioti 27:43 (12:18)

Prizreni: Koro, Etemi, S. Krasniqi 3, Gashi, Buqaj, Bytyqi, Thaqi, Skenderi 2, A. Krasniqi, E. Bytyqi, Mehmeti 14, Ahmetaj, Leka 6, O. Krasniqi, Ramani. Spahija 2.

Kastrioti: Bytyqi 4, Tafarshiku, Syla 6, A. Dugolli 4, Qerimi 1, Brahimi, Shabani 14, Mustafa 11, Rudari, Esati, D. Dugolli, Selmani, Bislimi 4, Azemi, Jupa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova