Kastrioti fiton derbin në Mitrovicë, kthehet në vend të tretë

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Kastrioti e mposhti Trepçën vendase me rezultat 29:19.

Ndeshja me ritëm të lartë, por edhe me gabime, u dominua plotësisht nga ferizajasit që e deshën më shumë fitoren dhe u angazhuan dukshëm më tepër se vendasit. Që në pjesën e parë Kastrioti, falë angazhimit, krijoi epërsi bindëse, 17:11. Në pjesën e dytë epërsia e Kastriotit nuk është rrezikuar asnjëherë.

Aldi Rudari ishte më efikasi te Kastrioti me plot 12 gola. Festim Mustafa shënoi pesë herë, ndërsa kontribut dhanë të gjithë lojtarët që fituan rastin. Në lojën e Trepçës pati shumë lëshime.

Kastrioti me fitore del në vendin e tretë duke zëvendësuar pikërisht Trepçën. Trepça bie në vendin e katërt me 21 pikë nga 19 ndeshje. Kastrioti i ka 22 pikë.

Të mërkurën u luajt edhe një ndeshje e javës së parë të Superligës A, përkatësisht e xhiros së 19-të kampionale. Prishtina pa telashe ka fituar ndaj Drenicës, me rezultat 48:22. Prishtina është e dyta me 31 pikë kurse Drenica e pesta me 16 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …