Kastrioti humb ndeshjen në Belgjikë

Kastrioti i Ferizajt e ka humbur ndeshjen e parë të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese për hendbollistë. Të dielen në Belgjikë, Kastrioti humbi nga skuadra Vise me rezultat 33:21. Ndeshja u luajt para 500 shikuesve, kurse pas pjesës së parë rezultati ishte 15:9 për vendasit.

Kastrioti në rrethin e dytë e kishte kaluar Tallinin e Estonisë të cilin e kishte mposhtur dy herë muajin e kaluar në Ferizaj. Ishin ato fitoret e para evropiane për Kastriotin, skuadrën me histori të pasur. Vise është skuadër më cilësore se Tallini dhe këtë e dëshmoi në ndeshjen e parë. Por ferizajasit shfaqën vlera poashtu , ndërsa do të kërkojnë rezultat shumë më të mirë në ndeshjen e kthimit që zhvillohet më 24 nëntor nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.

Deniz Terziqi ishte më efikasi te Kastrioti duke shënuar më shumë se gjysmën e golave. Ai shënoi plot 11 herë. Petrit Prekazi shënoi katër gola, Beni Syla tri, Arben Dugolli dy e Hamdi Salihu një.

Vise – Kastrioti 33:21 (15:9)

Kastrioti: Kiril Kolev, Korab Syla, Beni Syla 3, Hamdi Salihu 1, Arben Dugolli 2, Petrit Prekazi 4, Deniz Terziqi 11, Drilon Haxhimusa, Rron Ramadani, Dardan Dugolli, Aldi Rudari, Festim Mustafa, Liridon Esati, Pece Rajatoski.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova