Kastrioti në pritje të suksesit historik

Kastrioti është riorganizuar për këtë stinor dhe te klubi ferizajas presin që në fundjavë të arrijnë një sukses historik. Kastrioti nuk ka kaluar ende rreth të garave në Kupa Evropiane dhe këtë ferizajasit presin ta bëjnë të shtunën e të dielen. Në kuadër të rrethit të dytë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup), Kastrioti takohet me skuadrën nga Estonia, Tallinn.

Të dy ndeshjet luhen në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Ndeshja e parë luhet të shtunën nga ora 19:00, ndërsa e dyta të dielen poashtu nga ora 19:00. Në klubin me traditë presin edhe përkrahjen e shikuesve për dy sfidat e rëndësishme.

Kastrioti ka nisur mirë stinorin, duke i fituar katër ndeshjet e para në Superligë. Skuadra e Verim Zherkës ka nisur me kohë stërvitjet dhe e gatshme pret ndeshjet me Tallinin. Poashtu kryesia e klubit është mobilizuar për një rrjedhë sa më të mirë të ndeshjeve. HC Tallinn për herë të parë garon në Evropë.

“Jemi duke u përgatitur maksimalisht për këto dy ndeshje. Atmosfera është shumë e mirë, lëndime nuk kemi dhe lojtarët janë të motivuar që të japim maksimumin, që të thyejmë akullin dhe të kualifikohemi në raundin tjetër të garave. Ekipi kundërshtar për herë të parë merr pjesë në gara evropiane, por është lider në kampionatin vendor. Ka lojtarë të rinjë që armën kryesore e kanë lojën e shpejtë me kundërsulme dhe gjysmëkundërsulme. Por eksperienca dhe kualiteti është në anën tonë dhe djelmoshat do të bëjnë çmos që KH Kastrioti për herë të parë të kaloj raundin dhe të vazhdojë garat në kupat evropiane. Shfrytëzoj rastin që të bëjë apel te të gjithë hendbolldashësit ferizajas që të shtunën e të dielen të vijnë në numër sa më të madh që të përkrahin klubin e tyre të zemrës, klubin e krenarisë së qytetit”, ka deklaruar trajneri i Kastriotit, Verim Zherka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova