Kastrioti pret përkrahjen e tifozëve në ndeshjen e kthimit ndaj Vises

Hendbollistët e Kastriotit presin përkrahjen e tifozëve për ndeshjen e rëndësishme evropiane që e luajnë të shtunën (nesër). Nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Kastrioti luan ndeshjen e kthimit të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup), ndaj skuadrës belge Vise. Në Belgjikë të dielen e kaluar, skuadra e Kastriotit kishte pësuar me rezultat 33:21. Por ferizajasit janë optimist për rezultat pozitiv, ndërsa për paraqitje sa më të mirë presin të kenë përkrahje edhe nga shikuesit.

Kastrioti në rrethin e tretë paraqitet pas suksesit të madh që e arriti duke eliminuar Tallinin e Estonisë në rrethin e dytë. Të dy ndeshjet me Tallinin ishin luajtur në Ferizaj dhe ishin fituar nga skuadra e Kastriotit.

Kastrioti po tregon formë të lartë edhe në kampionat, ndërsa të enjten e mposhti Prishtinën. Një fitore ndaj Vises do të ishte e mirëseardhur për ferizajasit. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova