Kastrioti, Trepça e KHF Vushtrria – pa vështirësi

Nuk kishte ndonjë befasi në tri ndeshjet e ligave elitare që u zhvilluan të shtunën. Sipas pritjeve, Kastrioti i Ferizajt fitoi ndaj Dritës në Gjilan me rezultatin bindës, 37:19. Ishte kjo ndeshja e xhiros së 27-të (parafundit) në Superligën A për hendbollistë. Për Kastriotin është fitorja e 23-të, ndërsa kjo skuadër renditet e dyta me 47 pikë. Drita është e pesta me 20 pikë. A. Rudari me 9 gola ishte më efikasi te Kastrioti. Te Drita nga 6 gola i shënuan G. Misini e G. Veliu.

Në Superligën B u luajt një prej dy ndeshjeve të xhiros së fundit (24). Në një ndeshje me efikasitet të lartë, Trepça e mposhti Zhegrën me rezultat 54:43. S. Maxhera shënoi plot 16 gola për “xehetarët”, ndërsa te zhegrasit u dallua A. Isufi me 15 gola. Trepça ka mbyllur edicionin në vendin e parë në Superligën B me 23 pikë. Zhegra e mbyll në vendin e parafundit me 15 pikë.

Edhe në Superligën e hendbollisteve u luajt një ndeshje e xhiros së fundit (18). Në Gjakovë, Vushtrria fitoi ndaj Vëllaznimit me 48:20. E. Radoniqi shënoi shumicën e golave për Vëllaznimin, plot 15. Te Vushtrria më efikasja ishteD. Kasumi me 10 gola.

Superliga A

Drita – Kastrioti 19:37 (7:19)

Drita: Sylejmani, Shkodra 1, Sllamniku 1, Misini 6, Bunjaku 2, Musliu, Veliu 6, Memeti 3.

Kastrioti: Esati, Syla 7, Zherka 1, A. Dugolli 5, Prekazi, Terziqi 2, Ramadani 2, D. Dugolli, Rudari 9, Mustafa 6, Bassomben 4, Rajatoski 1, Shabani.

Superliga B

Trepça – Zhegra 54:43 (26:19)

Trepça: Buqinca 1, Terziqi, Mujka 6, Shabani 10, Beqiri 3, Abazxhiku 11, Maxhera 16, Nimani 3, Voca 1, Zhuri 4.

Zhegra: Tahiri, A. Isufi 15, L. Haziri 4, Shaqiri 6, Aliu 9, Dema 2, Murseli 7.

Superliga (femrat)

Vëllaznimi – Vushtrria 20:48 (6:20)

Vëllaznimi: Radoniqi 15, Cermjani, Mullakadrija, Kastrati, Bytyqi, Zhubi, Jetishi 2, Frrokaj 1, Daija 2.

Vushtrria: N. Kelmendi, Gubetini, Shala 6, Avdiu 8, Rama 2, Zymberi 2, Preniqi 6, Mehmeti, Paci, A. Kelmendi 7, Rrahmani 3, R. Gubetini 2, Kasumi 10, Tahiri 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova