Kastriotit i takon ndeshja e mbetur

video

Kastrioti e ka fituar ndeshjen e mbetur ndaj Drenicës. Takimi i javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), është luajtur në Ferizaj, ndërsa Kastrioti fitoi me rezultat 39:31.

Ndonëse Drenica ishte vendas, ndeshja u vendos të luhet në Ferizaj.

Ferizajasit kanë krijuar epërsi solide që në pjesën e parë të cilën e fituan me rezultatin 21:16.
Te Kastrioti u dallua F. Mustafa me 12 gola. Tetë gola i realizoi J. Bislimi, ndërsa shtatë A. Dugolli.
Te Drenica, K. Kastrati shënoi 12 gola kurse tetë i realizoi E. Hamza.

Pas xhiros së 16-të Kastrioti është i katërti me 22 pikë kurse Drenica e teta me tetë pikë.

Në fundjavë luhen ndeshjet e javës së 17-të.

Drenica – Kastrioti 31:39 (16:21)

Drenica: Geci, Binaku 3, Sahiti 1, Kastrati 12, Zekaj 6, Baliu, Muqolli, Bunjaku, Hasani, Hamza 8, Hajrizi, Batatina 1.

Kastrioti: Curri, Esati, D. Dugolli, A. Dugolli 7, Qerimi, Selmani, Bislimi 8, Shabani 2, Braimi, Mustafa 12, Rudari 1, Bytyqi 1, Zaskoku 3, Beqa 1, Syla 4, Hoxha.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …