Kombëtarja stërvitet në Holandë, e gatshme për ndeshje

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Almere të Holandës, ku të shtunën (nesër) e luan ndeshjen e fundit të fazës së dytë kualifikuese për Evropian. Hendbollistet e Kosovës nga ora 15:00 në palestrën “Topsportcentrum” luajnë ndaj Holandës, njërës prej kombëtareve më të mira në botë.

Kombëtarja të premten pasdite ka zhvilluar një stërvitje në palestrën ku edhe luhet ndeshja. Në shtabin teknik janë shprehur se kombëtarja është e gatshme për ndeshje. Trajnerët por edhe hendbollistet kanë premtuar se do të japin maksimumin në ndeshjen shumë të vështirë me holandezet. Rezultati i favorshëm është vështirë i arritshëm, por më e rëndësishme se rezultati vlerësohet paraqitja e mirë dhe angazhimi deri në fund të ndeshjes. Kombëtares tonë i mungojnë disa lojtare të rëndësishme për shkak të lëndimeve.

Holanda tashmë e ka siguruar evropianin dhe është prej favoriteve për ta fituar atë. Ka në formacion disa prej lojtareve më të mira na botë. Përballja me to do të jetë me shumë peshë për hendbollistet e reja të Kosovës.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova