Kombëtarja U-18 luan ndeshje stërvitore me Malin e Zi

Kombëtarja U-18 e Kosovës në hendoll është duke u përgatitur në Gjakovë për ndeshjet që i luan në kuadër të kampionatit evropian. 18-vjeçarët janë grumbulluar të dielen dhe po punojnë me përkushtim për sfidat që i presin më vonë këtë muaj. Në kuadër të përgatitjeve, Kombëtarja U-18 do t’i luajë dy ndeshje miqësore, përkatësisht stërvitore-kontrolluese, ndaj kombëtares së Malit të Zi. Të dy ndeshjet luhen në Gjakovë dhe ato do t’i shërbejnë shtabit teknik për të formësuar mëtej lojën e kombëtares tonë dhe për të parë formën e lojtarëve. Ndeshja e parë luhet të premten (nesër) prej orës 19:30, ndërsa e dyta të shtunën prej orës 13:00.

Javën tjetër 18-vjeçarët do të udhëtojnë për në Austri ku i luajnë ndeshjet e kampionatit evropian, Divizioni B. Kosova është në grupin B së bashku me Sllovakinë, Austrinë, Holandën, Letoninë dhe Bullgarinë. Mali i Zi është poashtu në Divizionin B dhe bënë pjesë në grupin A.

Kombëtarja jonë ndeshjen e parë e luan ndaj Holandës, më 10 gusht. Në korrik në evropian është paraqitur kombëtarja U-20 që kishte paraqitje të mira në Mal të Zi. Edhe për kombëtaren U-18 shpresohet në paraqitje pozitive.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …