Kombëtarja U17 fillon përgatitjet për Evropian

Hendbollistet e Kombëtares U17 fillojnë nesër përgatitjet për kampionatin evropian, Divizioni B, që gjatë muajit të ardhshëm mbahet në Itali.

Grumbullimi i vajzave bëhet prej orës 11:00 deri në ora 12:00 në Banjë të Pejës, ndërsa përgatitjet zhvillohen në palestrën në Pejë. Bëhet fjalë për lojtare që ishin edhe në kampin e FHK-së të mbajtur kohë më parë. Ka shpresë për paraqitje të mirë të kësaj kombëtare në kampionatin evropian që mbahet në Itali prej 3 deri më 11 gusht.

Kosova U17 është në grupin A, ndërsa ndeshjen e parë e luan më 3 gusht kundër Çekisë. Më pas luan edhe me kombëtaret tjera të grupit, Izraelin, Turqisë e Islandën. Në fund janë edhe ndeshjet për plasman.

Vajzat do të ushtrojnë nga dy herë në ditë nen udhëheqjen e trajnerëve Arben Parduzi, Faruk Shala, Valbona Rudaku (trajnerë) Fatlind Maraj (Fizioterapeut)  që të jenë të gatshme për ndeshjet në Itali.

Lista e lojtareve

 Last NameFirst NameClub
1FerizajFillesaKHF Shqiponja
2KurteshiEduardaKHF Prishtina
3MulajMelisaKjelsas IL (NOR)
4TolajRinesaKHF Jusuf Gervalla
5MulajElisaKjelsas IL (NOR)
6FerizajLarisaKHF Shqiponja
7LajçiDonitaLørenskog håndball klubb
8MalokuHavaOppsalhandball (NOR)
9NivokaziAlmaKHF Shqiponja
10MollakadrijaSelvijeKHF Vëllaznimi
11FerizajErzaKHF Shqiponja
12DevçeAdeaHSG Böblingen/ Sindelfingen
13SalihuBleonaSarpsborg (NOR)
14BasholliGentianaKHF Samadrexha
15IstrefiDiellzaSarpsborg (NOR)
16BerishaAdelinaKHF Istogu
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova