Kombëtarja vendoset në Podgoricë

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll është vendosur të enjten në Podgoricë të Malit të Zi ku prej të premtes (nesër) i luan ndeshjet në kuadër të kampionatit evropian.

Të premten prej orës 15:00 kombëtarja jonë luan ndaj Holandës. Më pas përballet me Çekinë, Moldavinë, Austrinë dhe Bullgarinë. Kombëtarja ka pasur përgatitje të veqanta para këtyre ndeshjeve dhe poashtu zhvilloi dy miqësore në Turqi me kombëtaren turke. Shpresohet ne paraqitje dhe rezultate të mira në Podgoricë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …