Kosova pëson humbje në ndeshjen e parë

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll ka nisur me humbje kampanjën në kampionatin evropian që po mbahet në Podgoricë.

Në kuadër të grupit A të raundit preliminar kombëtarja jonë të premten në kryeqendrën e Malit të Zi humbi nga Holanda me rezultatin 34:21. Në fakt dallimi në rezultat u bë në pjesën e dytë pasi e para ishte plotësisht e barabartë. Rezultati pas pjesës së parë ishte 13:11 në të mirë të Holandës. Te kombëtarja jonë më efikasi ishte Jon Muqolli me 7 gola. Pesë herë realizoi Drenit Tahirukaj. Kosova ndeshjen e dytë e luan të dielen, ndaj Çekisë. Shpresohet në rezultat më të favorshëm dhe në ngritje të nivelit të lojës.

Holanda – Kosova 34:21 (13:11)

Kosova: J. Muqolli 7, Tahirukaj 5, Shabani 3, Vokshi 3, Gubetini 2, Muqolli 1, Abazi, Bajqinovci, Basholli, Beqiraj, Berisha, Dugolli, Halili, Loxha, Luzha, Mustafa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova