Kryeministri Kurti bashkohet në festën e hendbollisteve

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai ishte i shoqëruar nga zëvendësministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Daulina Osmani.

Kryeministri Kurti ka përkrahur fuqishëm ekipin kombëtar në fitoren e madhe ndaj Luksemburgut. Në pushim midis pjesëlojëve ai ka zhvilluar bisedë të gjatë e shumë miqësore me hendbollistet tona, Arlinda Hajdari, Mirjeta Bytyqi e Areta Istrefi, që ishin në tribunë. Gjatë ndeshjet kryeministrin Kurti dhe zëvendësministren Osmani e kanë shoqëruar presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm i FHK-së, Izet Gjinovci.

Pas përfundimit të ndeshjes, kryeministri Kurti ka dalë në fushën sportive dhe ka uruar hendbollistet për fitoren e rëndësishme. Të kujtojmë që Kosova ishte e limituar në vetëm dhjetë lojtare për shkak të telasheve shëndetësore.

Kryeministri Kurti ka vlerësuar paraqitjen dhe ka bërë shumë fotografi me lojtaret tona.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …