Kryetari i Komunës së Prishtinës i jep vizën formimit të Akademisë shkollore në Prishtinë

Njeriu i parë i Komunës së Prishtinës priti në një vizitë pune presidentin e 
 Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe sekretarin e përgjithshëm Izet Gjinovci si dhe kryetarin e KH Prishtina Edin Kolgeci me ç’rast u bisedua lidhur në fillimin e punës së Akademisë së hendbollit shkollor në qytetin e Prishtinës.


Komuna e Prishtinës dhe FHK si bartës të projektit do organizojnë këtë Akademi në bashkëpunim edhe me klubin e hendbollit.
 Komuna do të siguron infrastrukturën ku do të zhvillohen aktivitetet por do të ndihmon Akademinë edhe në forma të ndryshme, kurse FHK do të siguron punën profesionale sipas planprogramit 4 vjeçar dhe pajisjet e ndryshme për punë.
 Akademia në ditët në vijim (brenda 7-10 ditë) pritet të nis punën solemnisht në grumbullimin që do te organizohet në Pallatin e Sportit dhe Rinisë në Prishtinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …